Ezért fontos a szétnyílt hasizom állapotával foglalkozni!

Kell foglalkozni egyáltalán a szétnyílt hasizommal? Fontos? A szétnyílt hasizom nem egy új keletű dolog. Nem most találkozunk vele először. Nem egy úri hóbort, úri mulatság, hogy jó dolgunkban nem tudjuk, mi mindennel foglalkozzunk már.

Csak annyi történt, hogy a korábbiakkal ellentétben, ma már egyszerűen több tudásunk, ismeretünk van róla és szerencsére akad már megoldásunk is erre a problémára. Már nem kell úgy leélnünk egy életet, hogy folyamatosan haskötőt hordunk. Nem kell feltétlenül műtétre gondolnunk. Vagy nem kell úgy elfogadnunk a testünket, hogy a szülés után teljesen tönkrement a hasfalunk és takargatni kell élethosszig, mert ez a női sors. Szerencsére nem ez. Korábban a szülés utáni természetes jelenségként kezelték, nem különálló állapotként. A mai orvostudomány előrehaladtával azonban sokkal többet tudunk a hasizmok szerepéről és a szétnyílt hasizom hatásairól. Most már célzott terápiát és gyakorlatokat ajánlanak rehabilitációként. Tehát lehet és kell is foglalkozni vele!

Vannak ma már olyan megoldások, amelyek nem fájdalmasak, csak némi időt kell szánni rájuk, jobban meg kell ismerni a testünk, utána nézni a dolgokat. A szétnyílt hasizom helyrehozható!

szetnyilt_hasizom
Szétnyílt hasizom

Hogyan derülhet ki, hogy a szétnyílt hasizom a problémánk? Mit okozhat?

Az egyik jellegzetes tünete az, hogyha észreveszed bizonyos mozgásokra, olyan mozdulatok végzése közben, ahol megnő a hasüregi nyomás, kidudorodik a hasfalad. Mire gondolok pontosan? Ha hasprést végzel, vagy ha felemelsz egy nagyobb, nehezebb tárgyat, csomagot, akkor kidudorodik a hasad középen egy kis hurkaszerű képlet. Ennek nem így kellene lennie. Ez klasszikus tünete a szétnyílt hasfalnak.

Vagy ha úgy nézel ki szülés után később is, akár két-három évvel is, mintha még mindig várandós lennél. Elég kellemetlen begyűjteni a gratulációkat ilyenkor, mikor nincs baba a pocakban. Vagy reggel, az ébredést követően még lapos a hasad, majd kora délutántól estig jobban kidudorodik, kicsit elkezdesz úgy kinézni, mintha várandós lennél. Ez is egy klasszikus tünete a szétnyílt hasizomnak.

Elképzelhető hogy fáj a derekad, ismeretlen eredetű derékfájásod, hátfájásod van. Esetleg tartáshibád van. Például mikor előreesik a vállad, a popsid előrebillen, a hasad kitolod, nem tudod visszahúzni. A szétnyílt hasizom gyengítheti a tested stabilitását, ami hát- és derékfájdalmakhoz vezethet.

Vizelettartási problémáid akadnak, az is ide sorolható. De ez nem mindenkire jellemző, nem törvényszerű. De ha már megjelent, akkor előfordulhat, hogy hoz magával más problémákat is.

Amire még nem feltétlenül szoktak az emberek gondolni, szétnyílt hasizommal kapcsolatban, az az, mikor csökken a bélmozgás, ritkán jár valaki wc-re, és azt tapasztalja, azt érzi magán, hogy a törzsizma, a hasizma teljesen el van gyengülve. Nem működik, nem funkcionál a rendszer úgy, ahogy kellene. Ez is összefügghet a szétnyílt hasizommal.

Ez az állapot az életminőségedet csökkenti minden fronton, tehát foglalkozni kell vele mindenképp. Tornával, megfelelő mozgással el lehet érni javulást. Minden nőnek lehet jól funkcionáló, szép hasa szülés után is. Az, hogy mennyi munkával fogod ezt elérni, az teljesen egyéni. Az sincs kizárva teljesen, hogy ne kelljen műtétre gondolni ekkor. De sokkal kisebb százalékban fordul elő, hogyha valaki foglalkozik a szétnyílt hasizmával, tornázik. Azt mondom, hogy első körben nézz utána a lehetőségeknek.

 

A négy alkalmas egyéni szülés utáni regenerációs programommal segítek megtanulni a szétnyílt hasizom regenerációját segítő gyakorlatokat. Időpontért keress bizalommal a hello [kukac] jancsoildi [pont] hu e-mail címen. 

Ha a csoportos órák érekelnek, kattints ide: 

https://www.motibro.com/visitors/reservation_widget?operator=jancso-ildi-noi-mozgasmentor

 

Scroll to Top