Így szakíts időt magadra!

A mai téma az, hogy hogyan tudsz több időt szakítani magadra, arra, hogy mozogj. Azt, hogy a kisbabád, kisgyermeked mellett el tudj járni mozogni, tornázni, nem könnyű kivitelezni. Ez különösen akkor nehéz, ha többemberes babád van, aki sokat szeretne kézben lenni, folyamatosan igényli a testkontaktust.

Nem könnyű időt szánni ebben a korai, babás időszakban magadra, a tornára. De az is lehet, hogy eszedbe sem jut a rendszeres testmozgás, hiszen felemésztik a mindennapi dolgok, a babáról való gondoskodás, a háztartás minden időd, energiád és a hátad közepére sem kívánod a mozgást.

Pedig időt kell szakítanod magadra. Hidd el, kifizetődő! Gondoskodj magadról is! Sok mozgásszervi panaszt, krónikus fájdalmat meg tudsz előzni vele, és jóval hamarabb alakul a tested egy magabiztos anyuka, nő, feleség formájára. Ha a gyermekágyi időszak letelte után az orvos is zöld utat ad a mozgásra, keress magadnak valamilyen mozgásformát, ami jólesik és élvezettel csinálod.

Szerencsére ma már rengeteg lehetőség van, és számos elérhető mozgásforma közül választhatsz.  

Így tudsz több időt szakítani magadra, a mozgásra!

Keress olyan mozgásformát, aho a babád is magaddal viheted!

Ahhoz, hogy a babádat ne kelljen másra bíznod, ami a legtöbb nehézséget okozza rendszerint, keress olyan mozgásformát, ahova magaddal viheted. Az a szuper helyzet van ma már, hogy rengeteg személyes, csoportos, babás mozgásforma létezik. Biztosan találsz egyet a környékeden is. Bátran keress baba-mama tornát, hasizom regeneráló tornát, baba-mama jógát, hordozós tornát, Maminbaba – Hordozós latin fitness-t. Érdeklődj, milyen formában tudsz az órákhoz csatlakozni. Hiszen rengeteg előnye van, feltölt, átmozgat és jó a társaság is. Ráadásul, ha másokkal közösen mozogsz, motiváltabb leszel, és nehezebb lesz kibújni az edzés alól.

dolgozó anya

Írd be a naptárba előre!

Legtöbbször elmarad a hőn áhított mozgás, mert elfelejted, nem jut rá idő, szétfolyik a nap miközben azt sem tudod mit csináltál. Ezt elkerülendő, írd be a naptáradba az edzések időpontját, pont úgy, mint egy védőnői látogatást, gyermekorvost. Így biztos nem marad el. Nyilván ezer dolog felülírhatja a programot, fogzás van, nem alszotok, betegek lesztek… Ekkor nem tudtok csatlakozni. De tervezz vele! Ha lehetőséged van, akkor csatlakozz. Ha nem figyelsz, elfolyik az idő, millió aprósággal. Így be kell tervezni a mozgást mindenképp, a napi teendők közé. Legyen ez is olyan fontos, mint bármely más teendő.

Keress időt rá!

Nézd át a napi rutinod, és keresd meg azokat az időpontokat, amikor edzésre vagy mozgásra tudsz időt szakítani. Lehetséges, hogy meg kell változtatnod egy kicsit a napirendedet, de ha fontosnak tartod a sportot, meg fogod találni rá a lehetőséget.

Egyéni, privát foglalkozásra, személyi edzésre is van lehetőség

Ha máshogy nem megy, jól tud működni ez a konstrukció is a mozgáshoz. Személyes alkalmaknak megvan az a plusz előnye, hogy csak rád figyel az oktató. Ezzel a lehetőséggel nem kell alkalmazkodnod máshoz, csak a babádhoz és az oktatóhoz.

Online mozgás

Ha a személyes megjelenés nem működik, akkor érdemes online formában kipróbálni a tornát. Csinálj hozzá időt. Csípj le a napi rutinból, a háztartásból heti többször fél órát. Persze előfordulhat, hogy baba mellett, napközben is meg tudod oldani, ha olyan a picid. De ha nem, akkor érdemes a baba alvási idejére időzíteni. Vagy el lehet kezdeni este is, mikor elcsendesedett a lakás. Esetleg reggel korábban kelni, ha az preferálod jobban. Sokan úgy tartják, hogy reggel a legkönnyebb időt szakítani a mozgásra. Felkelhetsz egy kicsit korábban, hogy elvégezhesd, mielőtt más elfoglaltságaid lennének.

Hosszútávon kifizetődő, hogyha ennyit időt tudsz a testedre fordítani. Online mozgásból akadnak akár ingyenesek is, ha az anyagiak gondot okoznak.

Arra figyelj, hogyha online mozgás az, amit választasz, akkor az oktató szakmailag hiteles legyen és a torna ne tartalmazzon a szülés utáni időszakban kerülendő gyakorlatokat.

A mozgásra, a rendszeres sportra rendkívül fontos időt szakítani az egészséges életmód fenntartásához és az általános jó közérzet eléréséhez. Ne felejtsd el, hogy a fokozatosság, a rendszeresség és a kitartás kulcsfontosságú a szülés utáni tornák végzése során (is)!

Ha szeretnél a csoportos tornákhoz csatlakozni, kattints ide és jelentkezz be:

https://www.motibro.com/visitors/reservation_widget?operator=jancso-ildi-noi-mozgasmentor

 

 

 

Scroll to Top