Számos oka lehet annak, hogy valakinek szétnyílik a hasizma a várandóság alatt, elkezd rendszeresen foglalkozni vele, tornázik, és mégsem záródik be, nem javul az állapota.
Ez befolyásolhatja a szétnyílt hasizom záródását!
Nagyon sok dolog befolyásolhatja azt, hogyan regenerálódik a test várandóság után. A szétnyílt hasizom záródásának ütemére hatást gyakorolnak például a genetikai adottságok, az izmok állapota, sportolt-e korábban rendszeresen, akár gyermekkorában, akár később. Milyen állapotban vannak a kötőszövetei, mennyi folyadékot fogyaszt, mit eszik. Tudott-e mozogni várandósan, vagy veszélyeztetettként le volt tiltva a mozgásról és feküdnie kellett. Nyilván nem tesz jót a testnek, ha nincs huzamosabb ideig átmozgatva, de akkor ebben az esetben egy szükséges dolog. Ha a kismamának feküdnie kellett több hónapon keresztül, akkor természetesen nagyobb befektetést igényelhet, hogy helyrehozza a teste állapotát.
Az is befolyásolja a szétnyílt hasizom záródását, hogy mekkora igénybevételnek, mekkora terhelésnek volt a hasizom kitéve, azaz mekkora volt a pocak várandósan. A természet ezt tökéletesen kitalálta. A test sok mindent kibír! Jellemzően akkora lesz a baba, amekkorát ki bír hordani, meg tud szülni biztonságosan az édesanya. De azért előfordul, hogy kistermetű anyukához képest nagy babát hord ki. És az ikerterhesség is nagyobb megterhelés jelent.
Ide sorolható az is, hányadik várandóság, milyen gyorsan jöttek egymás után a gyerekek, vagy a két várandóság alatt volt-e lehetőség, idő helyrehozni a hasizmot, mozogni. Akkor helyrejött-e teljesen vagy nem.
Az sem mindegy, hogy mennyi energiát tud beletenni a tornába valaki. Lehet, hogy azt hiszi, mindent megtesz, közben mégsem elegendő a szervezet számára a mozgás, mert valójában csak minden második nap jut a légzőgyakorlatokig, annyira fáradt, hogy nem tud olyan intenzíven mozogni, ahogy kellene. Kimerült esetleg és a teste a túlélésre fordítja az energiát, nem a regenerációra. Több türelem kell ilyenkor.
Szoptat-e az is fontos. Ha igen, akkor azzal is kell számolni, hogy a prolaktin hormon hatása következtében is lassan lehet a regeneráció. De számít az is, hogy tud-e eleget aludni, kipihent-e, ami pici baba mellett nem könnyű. A kimerültség, az alvásmegvonás a test regenerációs képességét nagyban csökkenti.
Ha ezek közül egy sem igaz, mégsem történik javulás, akkor egy személyes konzultációt ajánlok, mely során meg tudjuk nézni, helyesen vannak-e végezve a gyakorlatok. A legtöbb online hasizom regeneráló mozgás jó minőségű és megbízható az oktató. De nem biztos, hogy online tornában mindent át tud megfelelő formában venni valaki. Ha pedig a mozgás során egyéb panasz társul a szétnyílt hasizomhoz, amely túlmutat az esztétikán, például köldöksérv, sérv, gerincsérv, erős fájdalmak, fel kell keresni egy szakembert mindenképp.
Tehát a szétnyílt hasizmot nagyrészt helyre lehet hozni rendszeres mozgással, tornával. Ha nem, akkor is van mindenki számára segítség. Lehet, hogy műtétre van szükség, de utána, a zöld jelzésre kell, és érdemes is mozogni. Ahhoz, hogy a helyes légzés, a hasizom, a testtartás, gátizom újra jól és biztonságosan működjön, helyesen tudjon funkcionálni, mozogni kell!
Ha úgy érzed te sem haladsz megfelelően a szétnyílt hasizom regenerációval, keress meg bátran a hello {kukac} jancsoildi.hu e-mail címen, vagy gyere csoportos tornára. Az órarendet és bejelentkezési lehetőséget itt találod:
https://www.motibro.com/visitors/reservation_widget?operator=jancso-ildi-noi-mozgasmentor